2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arkitekter Dynamiskt inköpssystem
Beskrivning: Tierps kommunkoncern och Älvkarleby kommunkoncern inrättar ett dynamiskt inköpssystem för arkitekter och landskapsarkitekter. Avrop kommer att ske successivt . För mindre uppdrag kommer det att löpande avropas ramavtal som tilldelas en leverantör i DISen för en period om sex månader till ett år. Dessa konkurrensutsätts således löpande.
Intern identifierare: 2025-96
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Dynamiskt inköpssystem
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000