2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fruktkorg
Beskrivning: Upphandlingen omfattar fruktkorgar/lådor inklusive leverans till kommunens kontor/enheter, i leveranserna kan även mjölkbeställningar och Barista havredryck eller likvärdig ingå.
Intern identifierare: KS/2026:63
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter, 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03222100 Tropisk frukt och nötter, 03222111 Bananer, 03222200 Citrusfrukt, 03222220 Apelsiner, 03222300 Icke tropisk frukt, 03222321 Äpplen, 03222322 Päron, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15510000 Mjölk och grädde, 15511000 Mjölk, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Fruktkorg