267336-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Ombyggnadstjänster
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totalentreprenad ombyggnation Lötenskolan, Flens kommun
Referensnummer: UPPH/2019:49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45454000 Ombyggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Totalentreprenaden omfattar alla erforderliga arbeten för ombyggnad från skola till boende.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45211300 Byggnation av bostäder, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen