See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvård
Beskrivning: Ekobrottsmyndigheten (EBM) inbjuder leverantörer att inkomma med anbud i upphandling av ramavtal avseende lokalvård + tilläggstjänster för EBM:s lokaler i Linköping, Sundsvall, Umeå och Örebro.
Intern identifierare: EBM2023-914
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Denna del ska besvaras av samtliga anbudsgivare.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på anbudsgivaren
Beskrivning: Denna del ska väljas och besvaras av den anbudsgivare som önskar lämna svar på avsnitt 3 - Krav på leverantören. Lämnas inte svar på avsnitt 3 - Krav på leverantören ska anbudsgivaren lämna en ifylld Egen försäkran (ESPD).
Optioner:
Beskrivning av alternativen: se UHD
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde Linköping
Beskrivning: Denna del ska väljas och besvaras av anbudsgivare som önskar lämna anbud på delområde Linköping.
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde Sundsvall
Beskrivning: Denna del ska väljas och besvaras av anbudsgivare som önskar lämna anbud på delområde Sundsvall.
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde Umeå
Beskrivning: Denna del ska väljas och besvaras av anbudsgivare som önskar lämna anbud på delområde Malmö.
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Delområde Örebro
Beskrivning: Denna del ska väljas och besvaras av anbudsgivare som önskar lämna anbud på delområde Örebro.