2. Förfarande
Förfarande
Titel: Spolbilstjänster
Beskrivning: Upphandlingen av spolbilstjänster omfattar slamsugning, spolning och rotskärning inom Tranås kommun. Ramavtalet gäller det kommunala VA-ledningsnätet, där dag-spill- och kombiledningar ingår liksom till ledningsnätet hörande brunnar. Även brunnar och ledningar inne på kommunala fastigheter inräknas i denna upphandling som det kommunala VA-ledningsnätet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127289:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam, 90513800 Behandling av slam, 90513900 Hantering av slam, 90480000 Skötsel av avloppsnät, 90400000 Avloppshantering