267454-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende Östra och Västra gymnasiehusen, Ombyggnad
Referensnummer: 3226/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Ombyggnation av Östra och Västra gymnasiehusen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45212350 Byggnader av särskilt historiskt eller arkitektoniskt intresse, 45236000 Markanläggning, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45313100 Hissinstallationer, 45443000 Fasadarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Byggentreprenad