267507-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Dokumentförstörare
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dokumentförstörare.
Referensnummer: A298.146/2017 930
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30191400 Dokumentförstörare
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten genomför upphandling av en (1) dokumentförstörare med placering i kvarteret Kronoberg i Stockholm med möjlighet att köpa ytterligare två (2) dokumentförstörare under avtalstiden.
Myndigheten har för avsikt att sluta avtal med en (1) leverantör.
Upphandlingen avser:
— Demontering, bortforsling och skrotning av befintlig dokumentförstörare.
— Leverans av komplett dokumentförstörare, driftsatt och färdig att tas i bruk enligt ställda krav i punkt 4 – 4.9.
— Utrustning i form av tillbehör till dokumentförstöraren.
— Fullserviceavtal för service och underhåll av dokumentförstöraren i upp till 4 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 20 000,00 EUR
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
— Demontering, bortforsling och skrotning av befintlig dokumentförstö-rare.