267508-2020 - ResultatSverige-Ronneby: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggnadsarbeten
Referensnummer: 20/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Ronneby kommuns, AB Ronnebyhus, Ronneby Miljö & Teknik AB och Ronneby Industrifastigheter ABs behov av Byggnadsarbeten för löpande reparations- och underhållsarbeten, för de arbeten som inte utförs i egen regi.
Anbudets giltighetstid
Anbud ska vara giltigt till och med 2020-11-30.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45453000 Reparation och renovering, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen