Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El/tele/brand/larm och dataarbeten
Referensnummer: 20/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar Ronneby kommuns, AB Ronnebyhus, Ronneby Miljö & Teknik ABs samt AB Ronneby Industrifastigheters behov av el/tele/brand/larm och dataarbeten för de arbeten som inte utförs i egen regi.
Anbudets giltighetstid
Anbud ska vara giltigt till och med 2020-11-30.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45314320 Installation av datakablar, 45315600 Lågspänningsanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen