Officiellt namn: Halmstads kommun Postadress: Box 153 Ort: Halmstad Postnummer: SE-301 05 Land: Sverige Att: Catrin Isacsson E-post:catrin.isacsson@halmstad.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Saneringsavtal och skadedjursförsäkring.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Halmstad.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser saneringsavtal och skadedjursförsäkring. Avtalstiden är 3 år med möjlighet till förlängning i maximalt 1 år.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66516000 Ansvarsförsäkringar, 66515000 Skadeförsäkringar, 90920000 Sanering av anläggningar, 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.