267532-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Underhåll och reparation av datautrustning – Upphandling av SLA (Tjänster) kring Entryscape
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av SLA (Tjänster) kring Entryscape
BeskrivningIntentionen med denna upphandling är att upphandla tjänster kopplade till detta system. HaV har för avsikt att Entryscape ska hostas i myndighetens IT-miljö. Med tjänster menas: • Anpassning • Service • Support • Deltagande i förvaltningsmöte
Intern identifierare2024-001034
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50312000 Underhåll och reparation av datautrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 48613000 Elektronisk databehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av SLA (Tjänster) kring Entryscape