26756-2017 - ResultatSverige-Eskilstuna: Hissinstallationer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hiss service, installation och renovering.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Eskilstuna.
Nuts-kod SE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Service och installation/renovering av hissar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45313100 Hissinstallationer, 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.