Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tollered reservoar
Referensnummer: KS22.49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar utförande av byggnadsverk, mark- och ledningsarbeten i enlighet med förfrågningsunderlaget. Omfattning i detalj framgår av handlingar angivna under AFB.22.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45232150 Arbeten för vattenledningar, 45236000 Markanläggning, 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt, 45252120 Byggnation av anläggning för behandling av vatten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen