26757-2020 - ResultatSverige-Örebro: Yrkesutbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlings av yrkesvuxutbildning fordonsprogram - personbilsmekaniker
Referensnummer: Vux 402/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80530000 Yrkesutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande avtal på yrkesutbildning inom området fordonsmekaniker till Örebro kommun och Campus Risbergska Yrkesutbildningscenter (hädanefter YUC).
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser ert anbud med intresse.
Denna upphandling avser avtal på yrkesutbildning inom området fordonsmekaniker inom Fordon- och transportprogrammet.
Totalt beräknad volym ca 1.9 MSEK/utbildning
Angiven volym är ungefärlig, antalet utbildningsplatser som nyttjas kan variera. Vid lågt elevintresse efter ansökningsperiod förbehåller sig huvudmannen rätten att välja att inte erbjuda kursen.
Upphandlande myndighet
Upphandlande myndighet för denna upphandling är:
212000-1967 Örebro kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80000000 Undervisning och utbildning, 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen