2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandlingskonsulter
Beskrivning: Vafabmiljö avser att upphandla upphandlingskonsulter för stöd i genomförandet av upphandlingar inom följande områden: Varor och tjänster, Entreprenader och IT‑relaterade upphandlingar (system, licenser, tjänster och digitala lösningar) Upphandlingen syftar till att tillgodose behov av kvalificerad upphandlingskompetens vid arbetstoppar, särskilda projekt eller när kompletterande specialistkunskap krävs.
Intern identifierare: 2026/287 VMKF
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000