26758-2023 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetslags- och ledarutveckling
Referensnummer: A 22-049 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av Arbetslags- och ledarutveckling för succesivt avrop under avtalstiden.
Arbetslags- och ledarutvecklingsinsatser för medarbetare och chefer inom Örnsköldsviks kommun.
Örnsköldsviks kommun har avtal gällande företagshälsa, Arbetslags- och ledarutveckling kommer att vara ett komplement till företagshälsoavtalet.
Omfattningen har de senaste året varit ca 1000 timmar per år. Det omfattar både Arbetslags- och ledarutveckling.
Örnsköldsviks kommun ser arbetslags- och ledarutvecklingsinsatserna som en över tid utsträckt process, där förvaltningarna ska kunna avropa programmet för arbetslag och ledare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79632000 Utbildning av personal, 79633000 Personalutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konsulttjänst avseende arbetslags- och ledarutveckling.