26760-2020 - ResultatSverige-Trelleborg: Parkskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkdrift för Östra Trelleborg
Referensnummer: KS 2019/827
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77313000 Parkskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111220 Röjning av ris och buskar, 77211400 Trädfällning, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen