Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomi och inköpssystem
Referensnummer: 2022-88
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser att upphandla leverans, installation och införande av ett ekonomisystem och leverans av ett komplett inköpssystem med e-handelslösning som omfattar moduler och funktioner.
Upphandlingen avser även service, support och underhåll samt utveckling och tillkommande konsultinsatser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48810000 Informationssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen