267603-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster Vänersborgs tingsrätt.
Referensnummer: 0946-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av städtjänster till Vänersborgs tingsrätt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90910000 Städning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen