2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konferenstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal av konferenstjänster som ligger inom 60 minuters resväg med bil från kommunhuset i Henån och/eller planeras för max 150 personer. Större konferenser är sällan förekommande och kommer att upphandlas separat. Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal med en bredd av leverantörer som kan erbjuda konferenstjänster för olika stora deltagargrupper samt med tillhörande tjänster. Bokningar kommer att göras successivt under avtalstiden när behov uppstår.
Intern identifierare: Dnr. 11-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
Ytterligare klassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster, 55100000 Hotelltjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000