267666-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-stöd inom individ- och familjeomsorg inkl. utförverksamhet samt samhällsbetalda resor
Referensnummer: UH-2017-449
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Ansökningsinbjudan avseende verksamhetssystem inom individ- och familjeomsorg, familjerätt och samhällsbetalda resor.
Norrköpings kommun i samarbete med Upphandlingscenter inbjuder systemleverantörer inom aktuellt område att inkomma med ansökan om att i nästa steg lämna anbud i upphandling av ett verksamhetssystem till Arbetsmarknads- och vuxenutbildningskontoret, Socialkontoret och Tekniska kontoret.
Upphandlingen avser leveransavtal omfattande IT-stöd för processer inom individ- och familjeomsorg, AVK och vissa funktioner inom Tekniska kontoret, Norrköpings
Kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen