Upphandlingen avser förse Region Östergötland med produkter inom området operationstextilier
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på en eller flera anbudspositioner. Varje anbudsposition utvärderas och tilldelas var för sig om inte annat framgår i specifikt anbudsområde.
Anbudsområde Produktgruppsnamn. Exempel "7.1 Munskydd"Anbudsposition Exempel "7.1.1 Munskydd klass II"
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18130000 Specialarbetskläder, 19240000 Specialtyger, 33100000 Medicinsk utrustning, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33141119 Kompresser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen