267760-2024 - Resultat
Sverige – Grävning och schaktning – Gräv- och maskintjänster Orsa kommun
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelGräv- och maskintjänster Orsa kommun
BeskrivningGräv och maskintjänster, arbetsledare inklusive anläggningsarbetare, hjulgrävare med förare samt lastfordon med förare.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGrävtjänster Orsa kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94087:Lot:1
Optioner
Beskrivning av alternativenårliga förlängningar