2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tilläggsupphandling Sårbehandlingsartiklar 2024, SLL575
Beskrivning: Tilläggsupphandlingen innefattar delar av områdena: Basala förbandsartiklar, förbandskläder och förband för specifika kroppsdelar, Tubbandage och tubnät, Häftor / häfta, sårgel, Hudskydd/Barriär, ärrbehandlingsprodukter, sårdynor , polyuretanskumförband, produkter med särskild innehåll/egenskaper samt förbandsmaterial för ambulanssjukvården.
Intern identifierare: FSN 2024-0203
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000