267848-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gipsprodukter, lindor, tubbandage, tubnät, polster
Referensnummer: UC-2017-327
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Gips med tillhörande produkter samt diverse lindor/gasbindor, tub-bandage/-nät/-gas.
Helt eller delat anbud.
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig. Anbudsgivaren ska offerera samtliga efterfrågade storlekar i ett och samma fabrikat inom ett anbudsområde. Exempel:
Anbudsområde "4.1 Gipsbinda kalk"
Anbudsområde kan i vissa fall vara uppdelat i två delar, där varje del utvärderas och tilldelas för sig.Exempel Anbudsområde 11.4
11.4 a fyra positioner utvärderas och tilldelas11.4 b en position utvärderas och tilldelas
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Gips med tillhörande produkter samt diverse lindor/gasbindor, tub-bandage/-nät/-gas
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig. Anbudsgivaren ska offerera samtliga efterfrågade storlekar i ett och samma fabrikat inom ett anbudsområde. Exempel
Anbudsområde kan i vissa fall vara uppdelat i två delar, där utvärderas och tilldelas varje del för sig.Exempel Anbudsområde 11.4