Hälso- och sjukvårdsförvaltningen upphandlar nytt LIMS (Laboratory Information Management System) till Laboratorie Medicinsk Centrum på Visby Lasarett.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48814000 Medicinska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen