See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Däck för tung trafik
Beskrivning: Detta är en förhandsannons där intresserade Leverantörer ges möjlighet att lämna en intresseanmälan för deltagande i upphandling av däck och kringliggande tjänster. För att kunna bli inbjuden att lämna anbud krävs att Leverantören anmäler sitt intresse samt besvarar de frågor som framgår av tillhörande dokument. Endast de Leverantörer som uppfyller samtliga uppställda krav kommer bjudas in till att lämna anbud i steg två av upphandlingen.
Intern identifierare: 2025-0204
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34352200 Bussdäck
Ytterligare klassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 34352000 Extra kraftiga däck, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ramavtalsvillkor
Beskrivning: Ramavtalsvillkor för aktuell upphandling.
Intern identifierare: 1775429-2
Huvudklassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34913200 Regummerade däck
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärdering
Beskrivning: Utvärdering
Intern identifierare: 1817251-3
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Information
Beskrivning: Informationspunkter som ej måste besvaras, de besvaras vid behov.
Intern identifierare: 1775430-4
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Dikterar formalia om upphandlingen och innehåller informationspunkter som måste besvaras.
Intern identifierare: 1775431-5