267940-2023 - ResultatSverige-Borlänge: Installation av utomhusbelysning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal, Ramavtal elmontörer AB Borlänge Energi Elnät (ABEL 2022/166)
Referensnummer: ABEL 2022/166
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45316100 Installation av utomhusbelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställarna inbjuder härmed intresserade anbudsgivare att inkomma med anbud på rubricerad upphandling i enlighet med detta upphandlingsdokument, nedanstående instruktioner och eventuellt bifogade dokument. Det avser att ge en saklig och allsidig information om förutsättningarna för upphandlingen.
Uppdragen som omfattas av denna upphandling är belägna inom Borlänge och Falu kommun och avser tre avtalsområden, distributionselektriker, belysningsmontörer och stationsmontörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Distributionselektriker
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45316100 Installation av utomhusbelysning, 45317200 Elinstallation av transformatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdragen som omfattas av denna upphandling är belägna inom Borlänge och Falu kommun och avser två avtalsområden, distributionselektriker och belysningsmontörer
Belysningsmontörer
Del nr: 2
Stationsmontörer
Del nr: 3