267977-2022 - PlaneringSverige-Linköping: Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - ultraljud för akutmottagningar och intensivvård
Referensnummer: UC-2022-219
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI gällande ultraljud till akutmottagningar och intensivvård
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33112200 Ultraljudsapparat, 33112300 Ultraljudsscanners, 33124120 Utrustning för ultraljudsdiagnostik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI gällande ultraljud för akutmottagningar och intensivvård