2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsult Scenteknik
Beskrivning: SKH upphandlar scentekniska tjänster för granskning och projektering scentekniska lösningar för de totalt ca 20 000 kvm verksamhetsyta med unika sceniska rum exempelvis atrium, teatrar, studios, blackboxar, sidoscener och rum för scenframställning som möter gemensamma ytor. Se AF-del för detaljer.
Intern identifierare: SKH 2025/241/2.4.1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71313200 Konsulttjänster för ljudisolering och akustik, 71318100 Ljustekniska tjänster, 79952100 Anordnande av kulturevenemang, 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster, 92370000 Ljudteknikertjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000