267994-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Arvidsjaur: Programvara för undervisning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lärplattform.
Referensnummer: UH-2017-34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48190000 Programvara för undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvidsjaurs kommun inbjuder leverantörer att inkomma med ansökan om deltagande i konkurrenspräglad dialog gällande Lärplattform till Grund- och Gymnasieskolan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48190000 Programvara för undervisning, 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48510000 Programvara för kommunikation, 48931000 Programvara för utbildning, 30211300 Dataplattformar, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen