268013-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Utrustning för ljudåtergivning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hörselteknisk utrustning och tillhörande tjänster
Referensnummer: KS 2022/0296
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32331300 Utrustning för ljudåtergivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser bland annat rådgivning, leverans och installation av hörselteknisk utrustning främst till Barn- och omsorgsförvaltningen samt Utbildningsförvaltningen i Lunds kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32342410 Ljudutrustning, 32351300 Tillbehör till audioutrustning, 32570000 Kommunikationsutrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen