Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal arkitekttjänster 2021
Referensnummer: SBN 2021/80
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för arkitekttjänster åt Vänersborgs kommun och Fastighets AB Vänersborg.
Upphandlingen är indelad i tre kategorier - 1. Arkitekt, 2. planarkitekt och landskapsarkitekt. De tre kategorierna utvärderas och tilldelas separat. Anbud kan lämnas på en eller flera kategorier.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader, 71420000 Landskapsarkitektur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen