2. Förfarande
Förfarande
Titel: Aktivt kol till vattenverk
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans av aktivt kol till processen för dricksvattenberedning vid Alelyckans och Lackarebäcks vattenverk (leverans ska dock ske till Alelyckans vattenverk för lagring).
Intern identifierare: 24/10
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24954000 Aktivt kol
Ytterligare klassificering (cpv): 24954100 Nytt aktivt kol
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Aktivt kol allmänna krav
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kategori A 12x40 Mesh
Beskrivning: Se Produktspecifikation
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kategori L 10x20 mesh