Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1261 Kontorsmaterial
Referensnummer: 18/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av kontorsmaterial såsom block, pennor, pärmar m.m. till Telge, Södertälje kommun, Salems kommun, Nykvarns kommun, Katrineholms kommun, Sörmlands Vatten & Avfall AB, Västra Sörmlands Räddningstjänst samt Flens kommun (Flens kommun fr.o.m. 7.12.2019)
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30192000 Kontorsmateriel, 30192700 Skriv- och kontorsmateriel, 30193000 Pärmar, mappar o. d., 30197000 Mindre kontorsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av kontorsmaterial såsom block, pennor, pärmar mm till Telge, Södertälje kommun, Salems kommun, Nykvarns kommun, Katrineholms kommun. Sörmlands Vatten & Avfall AB, Västra Sörmlands Räddningstjänst samt Flens kommun (Flens kommun fr.o.m. 7.12.2019)