2. Förfarande
Förfarande
Titel: VA-material
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för succesiva avrop av VA material för löpande reparations‐ och underhållsarbeten samt material för anläggnings-och installationsarbeten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39715300 VA-utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104328:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål