268126-2018 - ÄndringSverige-Tingsryd: Programvara för schemaläggning och produktivitet
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Planering- och ruttoptimering
Referensnummer: 18-007
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Tingsryds kommun avser upphandla system för planering- och ruttoptimering till hemtjänsten med option på att eventuellt avropa system för planering även till särskilt boende.