268153-2024 - Resultat
Sverige – Kläder, skor, väskor och tillbehör – Tilläggsupphandling Cirkulationstextilier
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tilläggsupphandling Cirkulationstextilier
Beskrivning: produkter till cirkulationstvätt
Intern identifierare: RS 2023-05552
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18143000 Skyddskläder, 18310000 Underkläder, 18410000 Specialkläder, 18411000 Babykläder, 19410000 Naturliga textilfibrer, 19420000 Konstgjorda textilfibrer, 19430000 Textilgarn och tråd av naturfibrer, 19436000 Garn av vegetabiliska textilfibrer, 33199000 Sjukvårdskläder, 35113400 Skydds- och säkerhetskläder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kravspecifikation (1)
Beskrivning: Krav för föremålen i upphandlingen.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Miljökrav
Beskrivning: Satta miljökrav i upphandlingen
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Mall VGR Anbudsinbjudan och avtal
Beskrivning: Anbudsinbjudan