268163-2018 - ÄndringSverige-Kisa: Larmsystem
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetslarm
Referensnummer: 18/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35121700 Larmsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal för trygghetslarm till biståndsbedömd verksamhet inom Vård- och omsorgsförvaltningen på Kinda kommun.
Upphandlingen avser hyra av trygghetslarm. Uppdraget ska utföras som en totalentreprenad där uppdraget avser projektering, leverans, installation, driftsättning, teknik, programvara och tillbehör. I leveransen ingår funktionsprövning för att säkerställa funktionen av ett komplett och fullt fungerande trygghetslarmsystem.