Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning Nordmaling kommun
Referensnummer: 22093
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34143000 Fordon för vinterväghållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar snöröjning och halkbekämpning samt snöborttagning och sandupptagning inom Nordmalings och Rundviks tätorter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 30 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34143000 Fordon för vinterväghållning, 43310000 Maskiner för väg- och vattenbyggnadsarbeten, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingens takvolym är 40 000 000 SEK för hela avtalsperioden.