268252-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – 270101 Inspektioner avseende Ölandsbron 2027-2032
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel270101 Inspektioner avseende Ölandsbron 2027-2032
BeskrivningUppdraget avser inspektioner av Ölandsbron under perioden 2027-2032. Till följd av inspektionsresultat kan utredningar bli aktuella. Inspektioner ska vara av typen ”Huvudinspektion” respektive ”Särskild inspektion” och genomföras enligt TRVINFRA-00213
Intern identifierareKOM-419972
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandling av inspektioner avseende Ölandsbron 2027-2032 Kontraktstart 2027-01-01
Intern identifierare270101 Inspektioner avseende Ölandsbron 2027-2032