268299-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Debatt- och voteringssystem för Stockholms kommunfullmäktiges sammanträden
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDebatt- och voteringssystem för Stockholms kommunfullmäktiges sammanträden
BeskrivningUpphandlingen omfattar tjänst för debatt- och voteringssystem för KF-sammanträden inom Stockholms stad
Intern identifierareKS 2025/1424
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48810000 Informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningTjänst för debatt- och voteringssystem för KF-sammanträden.
Intern identifierareDebatt- och voteringssystem för Stockholms kommunfullmäktiges sammanträden