268316-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning och renhållning – Underhåll Resenärsanläggning - Region Östra
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUnderhåll Resenärsanläggning - Region Östra
BeskrivningEntreprenaden omfattar tillsyn, skötsel, städ, avhjälpande underhåll samt en begränsad omfattning planerat underhåll. Objekten avser byggnadstyper såsom väntsalar, inbyggda gångbroar, och entrébyggnader, mark och installationer samt tillhörande förvaltningsadministration. Omfattning i detalj framgår av kontraktshandlingarna.
Intern identifierareKOM-419561
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUnderhåll Resenärsanläggning - Region Östra