268324-2023 - ResultatSverige-Herrljunga: Telefon- och dataöverföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telefoni, växel och mobiltelefoner
Referensnummer: 22/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64210000 Telefon- och dataöverföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsobjektet består av tre delar med tjänster kopplat till dessa:
1. Växel baserad på Teams
2. Kommunikation
3. Mobiltelefoner från inköp till återtag
Livscykelhantering för enheter (mobiltelefoner och tillbehör) från inköp till återtag med hållbarhet och säkerhet i fokus
Enheter för nyttjande av funktioner ska vara deppade att hanteras av manageringsverktyget Microsoft Endpoint
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32250000 Mobiltelefoner, 64212000 Mobiltelefontjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen