268333-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Miljökonsekvensbedömning för bygg- och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljökonsekvensbeskrivningar och tillståndsansökningar.
Referensnummer: 0111-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71313400 Miljökonsekvensbedömning för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
1. MKB planläggning/infrastruktur/anläggning.
2. Tillståndsansökningar inför ny-/ombyggnad infrastruktur/anläggning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Miljökonsekvensbeskrivningar m.m.