268356-2017 - ResultatSverige-Skärhamn: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT Lagringssystem.
Referensnummer: 2016-043
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen innefattar leverans av IT-lagringssystem (SAN) och därefter tillhörande service och supportavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen