Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal resesäkerhet
Referensnummer: 1482/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
SFV har ett behov av säkerhetstjänster i form av utbildning, säkerhetsanalyser och tjänster i samband med resor där olika typer av säkerhetsrisker föreligger. Behovet finns för såväl egen som personal som personal som verkar på uppdrag av SFV. Med anledning av detta annonseras detta ramavtal som avses tecknas med en leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster, 80330000 Säkerhetsutbildning, 80510000 Specialutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen