2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll av gatubelysning
Beskrivning: Entreprenaden omfattar drift- och underhåll av offentlig belysning med kontinuerlig tillsyn och åtgärder för säkerställande av anläggningarnas funktion. Entreprenören ska tillhandahålla dygnet runt funktion för mottagande av felanmälan via telefon och e-post. Inställelsetid enligt teknisk beskrivning.
Intern identifierare: 2025/672
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Ytterligare om kontraktets art: Varor, Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 51000000 Installation (utom programvara)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster