268444-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Kvalitets-, miljö- och arbetsmiljöledare och Bas-P för nya sjukhusområdet Helsingborg
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKvalitets-, miljö- och arbetsmiljöledare och Bas-P för nya sjukhusområdet Helsingborg
BeskrivningMålet med upphandlingen är att ingå fyra (4) avtal, ett för varje kategori. Uppdraget avser att som konsult för respektive kategori genomföra Fas 1 för det nya sjukhusområdet beläget i Östra Ramlösa, Helsingborg. Uppdraget för respektive kategori kan komma att utökas med optioner avseende fas 2 och fas 3. Läs mer om faserna nedan i AUC.1. Kategorier: •Miljöledare •Arbetsmiljöledare •Kvalitetsledare •Bas-P
Intern identifierare83800000–408544–47008
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000