2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal stängselarbeten Hudiksvalls kommun
Beskrivning: Uppdragen består av planerade och oplanerade stängselarbeten. Upphandlingen omfattar uppförande och service av stängsel, stolpar och grindar i anslutning till skolor, förskolor, idrottsplatser, arbetsområden, förråd mm samt nödvändiga markarbeten för montering av stängsel, stolpar och grindar.
Intern identifierare: 16300
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 34928220 Stängselmaterial, 44312000 Stängseltråd, 44313100 Metalltrådsstängsel, 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning, 45342000 Uppförande av stängsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal stängselarbeten Hudiksvalls kommun